Kursy

Niemiecki przez Skype

By 29 lipca 2021 31 lipca, 2021 No Comments
niemiecki przez skype

 

 

 

 

 

 

Zastanawiasz się nad niemieckim przez skype, ale nie masz czasu na bieganie po mieście i traceniu czasu na dojazd? W dzisiejszych czasach bardzo popularną formą nauki jest nauka przez komunikator skype. Zastanawiasz się, czy nauka przez skype jest coś warta? Czy opanuję język na podobnym poziomie przez internet, niż ucząc się jak dotychczas w szkole językowej? Też tak kiedyś myślałam. Dzisiaj jest wiele szkół językowych, które uczą właśnie przez skype. Jakie są zalety nauki w takiej formie? I czy są też wady? Niemiecki przez internet ma szereg zalet. Przede wszystkim nie tracimy czasu. Nie dojeżdżamy samochodem na lekcję, nie stoimy w korkach. Przed każdymi zajęciami otrzymujemy „pakiet na zajęcia”, ściągnięcie materiałów trwa sekundę, może dwie. Jesteś tylko Ty i lektor, o ile jest to nauka 1:1. To chyba najwygodniejsza metoda. Uczysz się sam i ocenia Cię tylko lektor. Nie masz zahamowań mówienia, nie wstydzisz się, nie musisz dbać o to, co pomyślą inni. Sam lektor przecież nic nie pomyśli, bo jeszcze pamięta, jaką kiedyś przeszedł drogę, ucząc się języka.

Każdy z nas, uczący się języka przebył taką samą drogę. Poza tym kwestia słuchania. Po zajęciach otrzymujesz plik do przesłuchania lekcji, przynajmniej tak jest w wielu szkołach online. Myślisz, że brak tablicy i zapis na czacie to średnia nauka. Nieprawda. Podczas nauki języka dzielisz tablicę w czasie teraźniejszym z lektorem. Możesz na niej pisać Ty, może na niej pisać lektor. Niemiecki przez skype wygląda tak samo, jak na zajęciach live. Z jedną różnicą, na zajęciach live nie masz możliwości stać przed tablicą i po niej pisać, bo robi to lektor. Ty odpisujesz.

Skuteczny Niemiecki przez Skypa

Podczas zajęć na skypie możesz to robić samodzielnie. Tablica działa w czasie rzeczywistym, więc nie musisz już niczego szybko przepisywać. To zostaje. Czy są minusy nauki przez skype? Jeśli uważasz, że minusem jest brak żywego kontaktu z innymi uczestnikami w grupie to w tym momencie tak, jest to minus. Choć w czasach covid-u trudno nazwać to minusem. Podczas lekcji przez skype możesz być wszędzie, na urlopie, w biurze, na drugim końcu świata. Umawiasz się z lektorem, odpalasz komputer i uczysz się. Niemiecki przez skype to nauka wirtualna z lepszymi efektami niż nauka rzeczywista. A jeśli potrzebujesz obecności żywego lektora, zawsze możesz się z nim umówić, o ile to jest Twoja miejscowość, na naukę wirtualną i od czasu do czasu rzeczywistą. Czy ta wirtualna nie jest rzeczywistą? To tylko punkt widzenia. Wybierz niemiecki bez wychodzenia z domu oraz odpowiednią szkołę oferującą naukę online i przekonaj się sam. A potem zostaw komentarz, chętnie poczytam.

Skontaktuj się z Nami!

KONTAKT